Služba za zdravstvenu zaštitu dece

Novi izgled naše službe možete pogledati na video snimku ispod teksta
Raspored rada lekara za period od 15.04.2024. do 19.04.2024. godine možete preuzeti ovde.
Raspored rada lekara za period od 22.04.2024. do 26.04.2024. godine možete preuzeti ovde.

AKTUELNOSTI:

*Zakazivanje pregleda pedijatra preko mobilne aplikacije “Moj doktor” – uputstvo za korišćenje aplikacije možete preuzeti ovde.

**Obaveštenje za roditelje o načinu izdavanja potvrda za vrtić možete preuzeti ovde.

Obrazac potvrde za vrtić možete preuzeti ovde.

***Poštovani roditelji, pozivamo Vas da popunite upitnike o razvoju Vašeg deteta. Ukoliko primetite odstupanja u razvoju u odnosu na uzrast Vašeg deteta, molimo Vas da primerak upitnika ponesete izabranom pedijatru na kontrolu u savetovalištu. Upitnike možete preuzeti ovde

****Novi termin SUBOTOM za pregled logopeda, psihologa ili socijalnog radnika

Zakazivanje pregleda na broj telefona 069/33 – 26 – 046 ili lično.

Raspored:

Ana Aranđelović, logoped – 13.04.2024. – pre podne

Danijela Vukotić, socijalni radnik – 13.04.2024. – pre podne

Jasmina Kandić, psiholog – 06.04.2024. – posle podne

Marija Đukić, logoped – 06.04.2024. – posle podne

Adresa: Učiteljska br. 3

Broj telefona:

Šalter za bolesnu decu: 032/326 – 046 ili 032/325 – 717, lokal 126

Savetovalište: 032/342 – 350

E-mail adresa: ddispanzer.ca@gmail.com

Načelnik službe : dr Nataša Jovanović

Glavna sestra : vms Ljiljana Toroman

Radno vreme službe je od 07:00h do 20:00h u dve smene

Služba za zdravstvenu zaštitu dece Doma zdravlja Čačak se bavi lečenjem oko 7 000 dece uzrasta od rođenja do polaska u prvi razred osnovne škole, kao i preventivnim i zdravstveno-vaspitnim radom u savetovalištu ( sistematski i kontrolni pregledi, imunizacija i edukacija). U prethodnoj godini u službi je obavljeno 101 000 pregleda. U savetovalištu za zdravu decu se sprovodi ultrazvucni skrining razvojnog poremećaja kuka, Nacionalni program za podršku dojenju kao i skrining psihomotornog razvoja dece “URD” upitnicima.

Sveobuhvatni rad na zdravstvenoj zaštiti dece obavlja 8 doktora specijalista pedijatrije, 15 medicinskih sestara ( od kojih 10 sa diplomom više škole) i 4 zdravstvena saradnika.
Timovi lekar – sestra su:

1. Dr Nataša Jovanović – ms Ana Jeveričić
2. Dr Jelena Nikolić – vms Milijana Pavlašević
3. Dr Sanja Jovanović – vms Jelena Šutrović
4. Dr Branka Romandić – vms Zorana Tomašević
5. Dr Petar Jocović – vms Ana Bogdanović
6. Dr Olivera Jekić – vms Marina Kolaković
7. Dr Verica Nićiforović – ms Vesna Lečić

Dva pedijatra su subspecijalisti, Dr Jelena Nikolić – subspecijalista gastroenterologije i hepatologije i Dr Sanja Jovanović –  subspecijalista ishrane zdrave i bolesne dece.

Pregled gastroenterologa i pregled specijaliste za ishranu možete zakazati na broj 069/33-26-046.

3 lekara su na specijalizaciji iz pedijatrije : Dr Marija Milošev, Dr Biljana Čubrijan-Ristić, Dr Ljubina Ilić.

Zdravstveni saradnici u službi su Jasmina Kandić Šipetić – specijalista medicinske psihologije i psihoterapeut ; Marija Đukić – defektolog logoped i Ana Ranđelović – defektolog logoped kao i socijalni radnik Danijela Vukotić.

Od 2021. u okviru Doma zdravlja pokrenut je Klub za roditelje dece sa razvojnim teškoćama – KLUPKO. U klubu se organizuju tribine i radionice čiji je cilj podrška roditeljima u razumevanju i prihvatanju problema koje imaju njihova deca, što pozitivno utiče i na kvalitet života dece i roditelja. Realizatori programa su pedijatar dr Olivera Jekić, psiholozi Jasmina Kandić Šipetić i Dejana Kićanović i defektolog Marija Đukić. Otvoren poziv za nov ciklus radionica je tokom cele godine a mail adresa za prijavu je timricacak@gmail.com.

U okviru razvojnog savetovališta a u saradnji sa Unicefom se sprovode porodično orijentisane rane intervencije ( PORI program ) sa ciljem stimulacije dece sa razvojnim poteškoćama i pružanja podrške porodicama. Tim za PORI Doma zdravlja Čačak čine pedijatar dr Olivera Jekić, psiholog Jasmina Kandić Šipetić i logoped Marija Đukić. Decu u program mogu uključiti pedijatri, saradnici predškolskih ustanova kao i roditelji samoinicijativno prijavom na mail adresu timricacak@gmail.com.

U našem savetovalištu se svakodnevno možete konsultovati sa socijalnim radnikom Danijelom Vukotić. Socijalni rad je humana delatnost čiji je cilj poboljšanje socijalnog, odnosno društvenog funkcionisanja pojedinca, grupe i zajednice. Socijalni radnik odgovara na krizna i hitna stanja kao i na svakodnevne lične, porodične i socijalne probleme i osnažuje pojedinca i porodicu da vlastitim snagama i mogućnostima reši svoje probleme, po principu “pomoći do samopomoći”.

Stranica u izradi…