• +381 (032)  325-717

Služba za kućno lečenje i negu

-1983. godine Zdravstveni centar „Dragiša Mišović” u saradnji sa Centrom za socijalni rad osniva službu pod nazivom Služba za kućno lečenje, negu i pomoć u kući. Čačak je bio treći grad u Srbiji koji je imao službu koja je radila na tome da pacijent bude zbrinut kako zdravstveno tako i socijalno. U svom kolektivu, pored medicinskih ekipa koje su činili lekari i medicinske sestre, imala je i vozača i negovateljice koje su pomagale u održavanju lične higijene i higijene stanovanja pacijenata o kojima nije imao ko da brine. Danas služba Kućnog lečenja i zdravstvene nege  ima jednog  lekara specijalistu opšte medicine, jednog doktor medicine i jednog doktora medicine na specijalizaciji, dve više medicinska sestra  i 11 medicinskih sestara-tehničara, četiri vozila i pokriva 125 000 stanovnika teritorije grada Čačka i okoline. -Služba kućnog lečenja pruža sledeće usluge: lekarski pregled u stanu obolelog, uzimanje materijala za laboratorijska ispitivanja, davanje terapije parenteralnim putem (injekcije, infuzije), previjanja (obrade površinskih rana),  imunizacija pacijenata koji imaju karton u ovoj službi. Radno vreme: I smena 7h do 14h II smena 13:30h do 20h Subotom, nedeljom i praznicima od 7h do 14h Načelnik službe: Dr Vera Krunić, specijalista opšte medicine Glavna sestra je sms Vesna Kalajdžić, strukovni medicinski tehničar -Sve dodatne informacije i detalje oko ostvarivanja prava na pružanje usluga ove službe možete dobiti na INFO pultu Doma zdravlja Čačak ili na telefon 032/372-590.